Detroit Winners – March 29-31

MINI SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

MAKENZIE SANTIAGO, The Zone Dance Center

LILA RIDDERING, Performing Arts Dance Theater

MINI YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

JASMYN HUDSON, The Zone Dance Center

MINI NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

RYLEE RAIBLE, Company C Dance Club

MINI WCDELITE DANCER RUNNER UP

ISABELLA LINGER, The Performing Arts Center

MADISON BAGOZZI, Noretta Dunworth School of Dance

MINI WCDELITE DANCER WINNERS

ALEXA FLETCHER, Project 52 Dance Company

ELIZABETH STOLL, Company C Dance Club

MINI GENRE ELITE SCHOLARSHIP

LILLIE BOLGER, Company C Dance Club

JUNIOR SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

ISABELLA BARUZZINI, Performing Arts Dance Theater

ERYKA FRISINGER, Company C Dance Club

JUNIOR YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

JASMINE LACEY, The Zone Dance Center

JUNIOR NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

TAYTUM GATES, Company C Dance Club

AVA HEIDT, Performing Arts Dance Theater

JUNIOR WCDELITE DANCER RUNNER UP

EMMA BOGGS, Company C Dance Club

SAMANTHA AMSTATZ, Company C Dance Club

MADDEN ZOOK, Dance Dynamics Performing Arts Center

AUBREY ROSS, The Performing Arts Center

JUNIOR WCDELITE DANCER

CAYLEE SEYMOUR, Chesterfield Dance Center

RILAN WHITE, The Dance Shop

AJ JOSEPH, Stewart-Johnson Dance Academy

AVA MCKINLEY, To the Pointe Dance & Arts Academy

ARIANNA SHERMAN, Stewart-Johnson Dance Academy

TUCKER DERICORE, The Loudoun School of Ballet

JUNIOR GENRE ELITE SCHOLARSHIP

NATALIE BREEN, Elite Feet Artists Company

LILLIAN HARVEY, Noretta Dunworth School of Dance

TEEN SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

ALLYSON SKUDERIN, Magnificat High School

TEEN YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

MADDIE WILSON, Performing Arts Dance Theater

TEEN NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

ELLA NEESE, Company C Dance Club

TEEN BDC SCHOLARSHIP

KELSEY MICKEY, The Performing Arts Center

TEEN WCDELITE DANCER RUNNERS UP

ANNA CURTIS, Magnificat High School

MADDIE GLASS, Magnificat High School

CATHERINE HUSTEY, Magnificat High School

OLIVIA BELL, Company C Dance Club

KATE CRISAFI, Magnificat High School

JAKE GAMIT, Dance Dynamics Performing Arts Center

SYDNEY GEISE, Magnificat High School

ERIN MCCANN, Dance Dynamics Performing Arts Center

CALEB BURKS, the Zone Dance Center

TEEN WCDELITE DANCER

MAX GRAVELL, Dance Dynamics Performing Arts Center

AARYN SHERMAN, The Zone Dance Center

MARIE RAGOZZINO, The Performing Arts Center

CARIDAD WRIGHT, Company C Dance Club

BRID MAYES, Dance Dynamics Performing Arts Center

KAYLEIGH JAKIB, Company C Dance Club

ISABELLA NIXON, Performing Arts Dance Theater

TEEN GENRE ELITE SCHOLARSHIP

JASMINE WILLIAMS, The Performing Arts Center

KARA HURST, Company C Dance Club

SENIOR SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

SHELBY GIBSON, The Zone Dance Center

JESSICA CLEMONS, the Zone Dance Center

SARAH HLAUDY, The Performing Arts Center

SENIOR YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

KAMRYN STAFFORD, The Zone Dance Center

SENIOR NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

ALLIE MCGINTY, Performing Arts Dance Theater

SENIOR EDGE SCHOLARSHIPS

AMELIA FRUEH, Company C Dance Club

SENIOR WCDELITE DANCER RUNNERS UP

MEGAN WALSH, Magnificat High School

HANNAH BASLER, Dance Dynamics Performing Arts Center

ISABEL HOUSNER, Dance Alliance

SENIOR WCDELITE DANCERS

CARINA POLLICELLA, Performing Arts Dance Theater

LACEY KOHN, Dance Dynamics Performing Arts Center

MACKENZIE MCNAB, The Zone Dance Center

QUINTEZ YOUNG, Dance Dynamics Performing Arts Center

SENIOR GENRE ELITE WINNER

SADIE GARNER, Company C Dance Club

MINI OVERALL HIGH SCORE SOLO

FLY, Project 52 Dance Company

MINI OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

A BETTER PLACE, The Zone Dance Center

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

SAY MY NAME, The Performing Arts Center

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

YING AND YANG, Lanzi Academy of Dance

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

SURVIVOR, The Zone Dance Center

MINI/JUNIOR ENTERTAINMENT AWARD

WELCOME TO THE JUNGLE, Company C Dance Club

TEEN OVERALL HIGH SCORE SOLO

MONUMENTS, Performing Arts Dance Theater

TEEN OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

LOVE OR MONEY, Magnificat High School

TEEN OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

PERSERVERANCE, The Zone Dance Center

TEEN OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

AIN’T GOIN STOP, The Zone Dance Center

TEEN OVERALL HIGH SCORE EXTENDED TIME PRODUCTION

BIG DREAMS, The Zone Dance Center

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

DREAMING AWAKE, Magificat High School

SENIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

TO KNOW HIM IS TO LOVE HIM, Magnificat High School

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

USED, Magnificat High School

SENIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

THE BLOWERS DAUGHTER, Magnificat High School

SENIOR OVERALL HIGH SCORE LINE

FIX YOU, Magnificat High School

TEEN/SENIOR ENTERTAINMENT AWARD

BIG DREAMS, The Zone Dance Center

HIGH POINT AWARD

FIX YOU, Magnificat High School

SOLOBLAST CHAMPION

ISABELLA NIXON, Performing Arts Dance Theater

DANCE GENRE AWARD CHAMPION

Magnificat High School

TOP OVERALL HIGH SCORE STUDIO SHOWCASE PERFORMER

YING AND YANG, Lanzi Academy of Dance
USED, Magnificat High School
BIG DREAMS, The Zone Dance Center