Chicago Winners – March 8-10

MINI SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

RACHEL ZAMBORINI, Accent on Dance

CALI ANDRAES, Underground Allegro

ALEXA FLETCHER, Project 52 Dance Company

RAINA, Studio 22 High Tek

MINI YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

AROWGN MONROE, The Dance Academy

ISABELLA KLEIN, Empower Dance Company

BRYNLEY SCHRADER, Empower Dance Company

GABRIELLA GANAL, Impact Dance Studio

MINI NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

JULIA DIENES, Impact Dance Studio

LEXI MURANTE, Impact Dance Studio

MINI WCDELITE DANCER RUNNER UP

LILLY SALAMONE, Impact Dance Studio

PAISLEY LANGWORTHY, The Dance Academy

EMILY SIARNY, Impact Dance Studio

CONNOR ESPINOSA, Company C Dance Club

MINI WCDELITE DANCER WINNERS

CONNOR ESPINOSA, Company C Dance Club

ELIZABETH BILECKI, Impact Dance Studio

EMILY PRZYBYLSKI, Impact Dance Studio

CATE TAYLOR, Empower Dance Company

EMILY JOHNSON, Empower Dance Company

LILLIE BOLGER, Company C Dance Club

ALLIE BOWE, Company C Dance Club

MINI GENRE ELITE SCHOLARSHIP

FAILENN DALEY, Impact Dance Studio

JUNIOR SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

ALLY CURREY, Studio 22 High Tek

EVA ZAMBORINI, Accent on Dance

JUNIOR YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

AVA HEIDT, Performing Arts Dance Theater

JUNIOR NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

EMMA BOGGS, Company C Dance Club

OLIVIA RICHARDSON, Company C Dance Club

JUNIOR WCDELITE DANCER RUNNER UP

GRETA GARDETTO, Accent on Dance

KENNEDY BETHEL, Company C Dance Club

AVA JACKLIN, Impact Dance Studio

PARKER MEYERS, The Performing Arts Center

AUBREY HORN, Performing Arts Dance Theater

LAUREN FLETCHER, Project 52 Dance Company

JOCELYN CARRIGAN, Impact Dance Studio

ELLYANA OTTINGER, Dance Connection Performing Arts Center

MACEY HATHAWAY, Accent On Dance

ELLA JANE WILKE, Underground Allegro

HALEY KRZYSIAK, Empower Dance Company

ELOISE ASAL, Empower Dance Company

JUNIOR WCDELITE DANCER

AVA KERL, Empower Dance Company

AVA STOLL, Company C Dance Company

ISOBEL JOVES, Impact Dance Studio

AVERY DEPAUL, Underground Allegro

ANGELA GIUSTINO, Studio 22 High Tek

MEGAN BUTERA, Company C Dance Club

NATALIA GARCIA, Underground Allegro

CALLIE WEINERT, Studio 22 High Tek

PAYTON BONEBRAKE, Empower Dance Studio

NORA FOLEY, Impact Dance Studio

HAYDEN FRAZIER, Impact Dance Studio

KAYRI MARTINATH, Impact Dance Studio

ANNIE KETCHUM, Impact Dance Studio

SYDNEY MICHALAK, Impact Dance Studio

JUNIOR GENRE ELITE SCHOLARSHIP

SAM COOL, Accent On Dance

TEEN SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

TONI HARTER, Performing Arts Dance Theater

KATIE ZHANG, Studio 22 High Tek

BRIANNA SCHULTZ, The Dance Academy

TEEN YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

GRACE PHIDDERING, Performing arts Dance Theater

TEEN NATIONAL CONVENTION SCHOLARSHIP

TYNLEE JONES, Dance Connection Performing Arts Center
LAINE MIKOLAJCZYK, Company C Dance Club

TEEN WCDELITE DANCER RUNNERS UP

KAYLIN MOORE, BPD Danceforce

AVA HUNTSBERGER, Accent on Dance

CAITLYN KORALLUS, Impact Dance Studio

ELISA KEEFNER, Accent On Dance

DANIELLE MACMILLAN, Empower Dance Company

LYNDSEY LYON, Empower Dance Company

EMILY VEYTS, Studio 22 High Tek

CAMMIE SCHULTZ, Underground Allegro

TAYLOR BRIAR, Empower Dance Company

ASHLEY ST. JOHN, Dance Connection Performing Arts Center

TEEN WCDELITE DANCER

ERIN WIENKE, Impact Dance Studio

DREW THOMPSON, Project 52 Dance Company

MORGAN BAKER, Company C Dance Club

CAMRYN WARD, Impact Dance Studio

LILIANA OBERT, Impact Dance Studio

KATE POLIZZI, Company C Dance Club

MERCEDES LANO, Project 52 Dance Company

JENNA DOWD, Impact Dance Studio

LAUREN WAINZ, Company C Dance Club

SYDENY FLESCH, Accent On Dance

BREANNA OSTERVIK, Performing Arts Dance Theater

CAITLYN SCHULTZ, Underground Allegro

OLIVIA DRUMM, Underground Allegro

TEEN GENRE ELITE SCHOLARSHIP

BRITAIN FEENY, Company C Dance Club

OLIVIA WATTERS, Studio 22 High Tek

SENIOR SINGLE CONVENTION SCHOLARSHIP

SYDNEY DENT, The Dance Academy

JULIA WIRE, Dance Connection Performing Arts Center

SENIOR YEAR LONG CONVENTION SCHOLARSHIP

JULIA BETH, Accent On Dance

SENIOR WCDELITE DANCER RUNNERS UP

HALLIE COMER, The Dance Academy

ERYN JONES, BPD Dancefore

KELLY GARRISON, Company C Dance Club

MIRANDA HANSEN, Empower Dance Company

GRACE ANNE LENTURI, Performing Arts Dance Theater

AMELIA FRUEH, Company C Dance Club

HALEY BAIRD-DIBBLE, Project 52 Dance Company

ALLISON MCGINTY, Performing Arts Dance Theater

EMILY HILL, Performing Arts Dance Theater

SENIOR WCDELITE DANCERS

ABBY SUMMERS, Company C Dance Club

KIM FAIRHEAD, Studio 22 High Tek

CHLOE CHANDLER, Performing Arts Dance Theater

KENEDIE MORR, Company C Dance Club

BRIANNA NORTH, Underground Allegro

COLETTE FISCHER, Company C Dance Club

ELISE ALLEN, Impact Dance Studio

ELENA CHRONIS, Impact Dance Studio

BECCA BIRCH, Impact Dance Studio

ALANA PACKO, Company C Dance Club

KATIE LANDAHL, Empower Dance Company

KATIE DUNTEMAN, Empower Dance Company

BRIANNA MICKI, Empower Dance Company

MAX ORR, Dance Connection Performing Arts Center

SARAH LAKOTICH, Performing Arts Dance Theater

SENIOR GENRE ELITE WINNER

BAYLEE PRICE, Dance Connection Performing Arts Center

MINI CATALYST OVERALL HIGH SCORE SOLO

KABOOM POW, Studio 22 High Tek

MINI OVERALL HIGH SCORE SOLO

I’M MOVING ON, Company C Dance Club

MINI OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

BIG NOISE, The Dance Academy

MINI CATALYST OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

TOOK THE NIGHT, Studio 22 High Tek

MINI OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

TOYS, Company C Dance Club

MINI OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

CHILDHOOD, Impact Dance Studio

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

MULITA, Company C Dance Club

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

FIRST CIGHT, Accent On Dance

JUNIOR CATALYST OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

FABULOUS, Studio 22 High Tek

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

TAINTED LOVE, Impact Dance Studio

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

I HOPE I GET IT, Impact Dance Studio

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE LINE

OH LA LA, Company C Dance Club

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE PRODUCTION

TOPSEY TURVY, Company C Dance Club

MINI/JUNIOR ENTERTAINMENT AWARD

TOPSY TURVY, Company C Dance Club

TEEN OVERALL HIGH SCORE SOLO

NESSUN DORMA, Project 52 Dance Company

TEEN CATALYST OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

WHERE I STOOD, Studio 22 High Tek

TEEN OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

WHEN YOU SAY MY NAME, Project 52 Dance Company

TEEN OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

GIVE ME ALL YOUR LOVE, Company C Dance Club

TEEN OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

HALLELUJAH, Company C Dance Club

TEEN OVERALL HIGH SCORE LINE

PO DUNK, Empower Dance Company

TEEN OVERALL HIGH SCORE PRODUCTION

BAD, Impact Dance Studio

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

HUSKS & SHELLS, Performing Arts Dance Theater

SENIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

SOLIDTUDE, Company C Dance Club

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

UNCHAINED MELODY, Accent On Dance Studios

SENIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

COME TOGETHER, Impact Dance Studio

SENIOR OVERALL HIGH SCORE LINE

HOUSE OF THE RISING SUN, Performing Arts Dance Theater

TEEN/SENIOR ENTERTAINMENT AWARD

BAD, Impact Dance Studio

HIGH POINT AWARD

HALLELUJAH, Company C Dance Club

SOLOBLAST CHAMPION

NESSUN DORMA, Project 52 Dance Company

DANCE GENRE AWARD CHAMPION

Company C Dance Club

TOP OVERALL HIGH SCORE STUDIO SHOWCASE PERFORMER

AVE MARIA, Underground Allegro Dance Center

RAINDANCE, Performing Arts Dance Theater

TRY ME, Accent On Dance Studios

BAD, Impact Dance Studio

HALLELUJAH, Company C Dance Club